World of Warcraft. Prywatny serwer wow. ENNUI

Forum Jak zacząć Panel gracza Blog
Wróć   World of Warcraft. Prywatny serwer wow. ENNUI > World of Warcraft > Forum Klasowe > Mage

Odpowiedz

LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
REKLAMA

stare 03-05-2008, 00:18   aaa#1 (permalink)
Explorer
Challenger

Kanoer
Domyślnie Shaman vs Mage

Chcialem sie spytac bardziej doswiadczonych graczy, ktora z tych klas jest lepsza. Z mojego skromnego doswiadczenia wiem, ze Mage w miare szybko sie expi, szczegolnie, jak sie pojdzie na inste z kims ~20lvli wyzszym i zdobedzie sie na wejscie pare ciekawych itemkow , jednak walenie we frost w talentach jest takie... malo zywiolowe 8), ale pomocne, z latwoscia przychodza tzw "perfect" :. Problemem dla mnie bylo to, ze mage uzywal kiepskich borni(nie uczylem go sword i dagger)-wand i staff tylko :-\, mial dosc malo zycia, co bylo dla mnie problemem-expienie na mobach 5lvli wyzszych konczylo sie zuzyciem miksturki healujacej, a ile mozna ziol zbierac i butelek kupowac? PvP nie walczylem. Shamanem natomiast nie gralem wcale, jednak klasa ta jest o tyle ciekawa, ze hybrydowa(bardziej niz np druid wg mnie?), dzieki czemu dobrze "czaruje"-totemy, a jednak nie nosi tylko clothow, moze walczyc 2h, co jest dosc ciekawe i na PvE i PvP(moge sie jednak mylic), moze sie tez healowac. Z opisu wynika, ze nie tak trudno sie gra, wystarczy dobrze dobrac talenty-glownie w Elementala, troche w Enhancement, moze byc odwrotnie, jednak nie wiem jakto na Avalonie jest, ktore dzialaja, ktore nie-i jesli chodzi o shamana to prosilbym o taka ogolna podpowiedz od tych, ktorzy co nieco wiedza o tej klasie-talenty juz mam nieco"obczajone", jednak niezbyt sie orientuje w tym, jakie profesje sa dobre dla tej klasy, pozatym nie wiem jaka rasa w Przymierzu i mam tylko taki ogolny zarys na temat shamanow. Ponadto, jesli ktos ma juz porownanie Mage i Shamana, to tez prosilbym, zeby sie wypowiedzial na ten temat. Przepraszam, ze pisze w ogolnym dziale klas, a nie w temacie shamanow, ale moja mysl jest chyba zbyt rozbudowana jak na jeden post? :-X Aha, przepraszam, jesli ten temat(w takiej formie!) byl juz poruszany-szukalem, ale nie znalazlem podsumowania shamana z jednoczesnym porownaniem do Mage'a. Z gory dzieki
Kanoer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-08-2008, 14:35   aaa#2 (permalink)
Explorer

mdrave
Domyślnie Odp: Shaman vs Mage

Od czego by tu zacząć...* :P

Shaman to faktycznie klasa dość hybrydowa, więc łatwo dopasować go do swoich potrzeb (upodobań). Co do PvE zdecydowanie polecam Enchancement, PvP Encha lub Elemental ALE jesli mam ci doradzić to nie dawaj talentow w Ele + Encha - lepiej Ele (bez ostatniego) + Resto zeby dostać Nature Swiftness które jest wprost ZAJEBISCIE pomocne. Grałem Shamkiem dobry rok i osobiście preferuje Enchancement + Dual Wield (2h jest moim zdaniem za wolne - fakt że jeśli walnie WF to 3 hity i po przeciwniku (bo gdyby ktoś nie wiedział Windfury to 3 hity - jeden zwykły + 2 precesy wf) ale Dual wield oferuje o wiele szybsza prędkość ataku co sie przydaje w walce z casterami.

W tym momencie testuje maga z talentami na frost - i musze przyznać że wypada też zajebiście - szczególnie na klasy meele - w tym encha shammy. I naprawde nic tu nie da Frostshock* Dysponujesz Frost Nova + zmrożenie od Water Elementala a dzięki talentowi Shatter 50% + Winters Chill (5) 10% + Empowered Frostbolt 5% + twój % szansy na crit = >75% szansy na crit na zamrożone cele - i to naprawde pomaga (ALE nie gwarantuje że na privie działa to tak jak powinno). Oczywiście Blink i wszechobecne spowolnienie ofiary z frost spelli dopełniaja dzieła* ;D

Więc jeśli Ci to pomoże to osobiście DUŻO lepiej Expi sie mi Shamanem ale więcej przyjemności z PvP daje Mage*

peace

PS. For The Horde* Moim zdaniem shammy w ogóle nie pasuje do Aliantów no ale nie będę komentował... nie masz tam dużego wyboru - jedynie draenei :-\ Co do profek to dobry jest Leatherworking (potem dzieki specjalności w Elemental Leatherworking masz itemy Mail w sam raz dla siebie a do tego idzie na tym zarobić* )
mdrave jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-08-2008, 14:55   aaa#3 (permalink)
Explorer

Syno
Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Syno

Shaman :P pve 2 razy latwiej i szybciej w pvp... gram shamem i nie mam z NIKIM problemow ;] na kazdego mam sposob w typ Palow a o ile mi wiadomo mialem problemy z palami grajac magiem :P gram enh i co prawda mam 48 lvl nie mam problemow z magami wrecz odwrotnie (insygnia of horde, tremor totem, grounding totem ) < sam sobacz co to za totemy. wiem ze nie porownuje sie klas na takim lvlu ale shamanem mi sie gra naprawde latwiej ale magiem szlo zajebiscie wymiatac niekiedy po 4 lalem a shamem niestety sie tak nie da :P bo szybko idzie pasc ;] ale mag bez many NIC nie zrobi a shamanem enh mana troche schodzi i bez many idzie cos tam jeszcze wyszkodzic przeciwnikowi (windfurry) :P Magiem polecam frost. Shamem enh + restro z tym switnes czy cos takiego :P DW oczywiscie takim buildem idzie o 9 lvli mobow lac ;] (ja lalem bez problemow jeszcze mnie zaatakowal drut i wdupcyl :P)

@UP* * ten Pan (szacun) wyzej powiedzial w prawdzie to co ja ino chyba lepiej ;] i sie zgadzam z nim w 100% mialem maga na 61 wiec TROCHE wiem aha... nie polecam LEATHERWORKINGU :P wez lepiej ALCHEMY ;] << kasa booska robic poty na agility i sprzedawac 70 rogalom / warkom i niekiedy shamkom :P

PS. dalej juz bym nikogo nie sluchal bo zaraz bedzie ALE JAK MAG RZUCI FROST NOVE TO...
Syno jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-08-2008, 16:51   aaa#4 (permalink)
Explorer

mdrave

Podstawowa zasada - kazda klasa jest dobra... wystarczy UMIEĆ nią grać* (chociaz na privach troche sie to mija z prawdą*
mdrave jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-08-2008, 17:11   aaa#5 (permalink)
Explorer

xnaeq1
Wyślij wiadomośc poprzez AIM do xnaeq1 Wyślij wiadomość poprzez Yahoo do xnaeq1

Ja tylko dodam od siebie. Uważam, że dla shamana najlepsze klasy to leatherworking (dla itemek) i alchemia (dla miksturek/sprzedania), a build polecam:
Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

Pozdro.
xnaeq1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-08-2008, 19:45   aaa#6 (permalink)
Scout
Challenger

Elesar
Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Elesar

Klasy o podobnych możliwościach PvP dla ludzi umiejących tymi klasami grać. Shamanem jako że jest to klasa hybrydowa nie można być dobrym we wszystkim, mag jest głównie nastawiony na burst of dmg. Jeśli nie umiesz grać shammym walczysz z wyskillowanym magiem padniesz po pyro i instantach bądź innym zestawie castów które często critują i mocno nadgryzają HP Enh shammy vs mage, sham ma małe szanse ponieważ mag nie da do siebie podejść. Ele shammy vs mage jeśli przeżyjesz fale cooldownów instantów a następnie szybko i sprawnie dasz radę się healnąć w razie potrzeby, wycastować porządny dmg (casty mage'a zwykle są dłuższe niż chain i bolt więc jak się umie grać porządnie shammym to po cascie zdążysz magowi przerwać cast shokiem) i wiesz że w krytycznych sytuacjach posiadasz Nature Swiftness (Najlepiej macro NS+Healing Wave ponieważ dobrze grający mage da Ci spellsteal na NS (To samo tyczy się Elemental Mastery!)). Co do resto to moim zadniem tu own'i mage ponieważ ma bardzo duży burst of dmg co zwykle przez earth shield nie zostanie zregenerowane więc trzeba będzie się leczyć i leczyć a weaponem się szybko go nie zabije... no chyba że ma się też sporo BSD i jest się resto/ele to jest szansa na ubicie z castów. Pisałem szybko ale mam nadzieje że za dużo błędnych informacji nie podałem i choć trochę pomogę
Elesar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-08-2008, 22:54   aaa#7 (permalink)
Explorer
Challenger

Kanoer

1: dzieki, za tak wyczerpujace odpowiedzie, nie spodziewalem sie tego
2:@ mdrave-to juz wiem, jednak na avalonie niektore klasy sa niedopracowane, jak na kazdym privie ?;Horda-zabic :P
3:@xnaeq1- ten build na Avalonie zadziala?(czy wszystko w nim pracuje tak jak trzeba)?

PS- wlasnie to, ze niby dobry mage musi we frost pakowac mnie odrzucilo od tej klasy... A Shaman jednak jest bardziej "ofensywny"
Kanoer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-09-2008, 18:03   aaa#8 (permalink)
Explorer

Syno
Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Syno

hehe nie polecam buildu jego ;] - mam swoje powody :P ale podam 2 z nich po co shamowi dodge w walce z casterami? :> wole dac w szybszego casta wolfa i lepsza tarcze ta z blyskawic :P w restro tez bym duuuzo zmienil ;] ale widze ze build jest nie przemyslany i robiony na odpie***l a walka z magami nie jest taka zla zalezy od sytuacji / gracza chociaz nie przegralem z zadnym magiem jeszcze ale to tylko 48 lvl :P

jak zwykle edit dodam ze... LW sie nie oplaca bo wole isc do insty na 2h i wyjsc z CZYMS konkretnym a nie zrobic COS :P pozatym bossy sie respia to mozna siedziec i siedziec i dorpic ;]
Syno jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania