World of Warcraft. Prywatny serwer wow. ENNUI

Forum Jak zacząć Panel gracza Blog
Wróć   World of Warcraft. Prywatny serwer wow. ENNUI > World of Warcraft > Forum Klasowe > Mage

Odpowiedz

LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
REKLAMA

stare 03-26-2006, 09:10   aaa#1 (permalink)
Explorer

barteks222
Domyślnie Jaka klasa wegług was najlepsza jest na Globalu?

Chodzi mi o to jaka klasa sie najlepiej wykonuje Questy na poczatku i ktora jest dobra dla początkującego gracza? Bo za niedlugo wybieram sie na GLobala
barteks222 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-26-2006, 13:10   aaa#2 (permalink)
Explorer

BuRY

Kazda klasa jest dobra, wszystkie sa zrownowazone mimo iz wielu graczy, ze magowie z pewnymi trinkietami sa overpowered. Zreszta taka opinia krazy o kazdej klasie... Kwestia tego kim chcesz grac i jak dobrze bedziesz tym grac. Status poczatkujacego nie ma tutaj nic do rzeczy. BO jesli wybierzesz Fire Maga bo jest dla 'poczatkujacych' to wez pod uwage, ze ten Mag zostanie Ci na 60lvl, a wtedy juz poczatkujacym nie bedziesz ;]
BuRY jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-27-2006, 08:18   aaa#3 (permalink)
Explorer

armbone
Wyślij wiadomośc poprzez AIM do armbone

Jeśłi chcesz solować questy to polecam rogue alba wojownika. Jak weźmiesz priesta, to nie będziesz miał problemów ze znalezieniem grupy.

Ps. napisz na jakim serwerze będziez grał. PVP a może RP.
armbone jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-27-2006, 13:38   aaa#4 (permalink)
Explorer

barteks222

a Jak gram na PVE to bede mogl zabijac playerow z hordy tak jak na prywatnych ?
barteks222 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-27-2006, 19:26   aaa#5 (permalink)
Explorer

Rexxar
Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Rexxar
Domyślnie Serwery - PvP, PvE, RPG...

Cytat:
Napisał "barteks222"
a Jak gram na PVE to bede mogl zabijac playerow z hordy tak jak na prywatnych ?
PvE (Player vs Envoirement pl.- Gracz kontra środowisko) jak sama nazwa wskazuje kładzie nacisk na walkę z potworami czy też w środowisko, które stworzył blizz (instance, questy). Na każdym terytorium w tym trybie gry można staczać walki z przeciwną frakcją kiedy 2 jednostki mające zamiar stoczyć bój wyrażają na to zgodę, wtedy uaktywniają flagę pvp wpisując /pvp. Wyjątek stanowią tkzw. battlegroundy (pola bitew) gdzie możemy siekać przeciwną frakcję dowoli, aczkolwiek nie dostajemy punktów honoru - pts (pragnę zaznaczyć, że "honor" w trybie PVE wogóle nie istnieje i możemy pomarzyć o przedmiotach z nim związanymi). Polecam ten tryb dla ludzi, którzy chcą się bezgranicznie poświęcić robieniu questów czy też graniu w grupie przy czym nie będą mieli styczności z przeciwną frakcją.

PvP (gracz kontra gracz) rozgrywka stawia nacisk na walkę z wrogą frakcją. Uczestnicząc w rozgrywkach na battlegroundzie oraz zabijając wroga dostajemy pts. Za określoną liczbę pts możemy zakupić u tkzw. honor vendorów itemy, które urozmaicą rozgrywkę, również pomogą nam dązyć do miana najwyższej rangi czyli Grand Marshala/High Warlorda. Ja jestem zwolennikiem tej rozgrywki, gdyż jaką daje satysfakcję zabijanie bezmyślnego tworu komputera :wink: Minusem tego trybu jest to, że niekiedy robiąc questy itp. napada nas wróg w postaci gracza i przeszkadza w wykonaniu w/w celu.

RPG - Wiąże ze sobą elementy odgrywania swej postaci oraz PvE. Zakazane jest w tym trybie rozmowa o mechanice gry, ogólnie rzecz biorąc sprawach "poza warcraftowych". Należy wczuć się w swoją postać. Przytocze pewien cytat z CD-ACTION, który doskonale określa ten tryp - "Jest on dla graczy, którzy pragną po długich wyprawach spocząć w tawernie i porozmawiać przy kuflu spoconego piwa". Zalecana jest znajomość historii i świata warcrafta, najlepiej od czasu Warcafta I, blizz w to nie wnika, lecz będziemy lepiej postrzegani w oczach innych graczy. Na orgu istnieje pewna bariera , która wyklucza wielu graczy z tego trybu, a mianowicie - językiem domyślnym na tych serwerach jest ANGIELSKI. Oto gdzie musimy się nim posługiwać:
raid - j. angielski
party - j. angielski
whisper - j. angielski
say - j. aniegielski
guild - dowolnie, zalecany j. angielski
Nie przestrzeganie te reguły grozi banem, czego sobie i wam nie życzę :wink:

PPVRPG - Najkrócej mówiąc PvP + RPG

Post ten nie ma nic wspólnego z tematem, lecz zawiera odpowiedź na pytanie kolegi barteks222. Rzadko kiedy rozmawiamy na tym forum o globalu, a chciałem zabłysnąć swoją wiedzą
Rexxar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-26-2006, 08:17   aaa#6 (permalink)
Explorer

Naimad
Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Naimad

Ja polecam szczegolnie rogue jesli juz piszemy o Humanie. Dosyc tanie skille i nie ma problemu z nabiciem lvlu. Questy ida szybko i przyjemnie. Tylko, ze ludzie patrza na Ciebie spod lba, bo boja sie, ze ich okradniesz. Mag jest mozliwe, ze najlepszy, ale skille, czary i inne sa bardzo drogie, podobnie jak i u priesta. Warlock, ehh jak kto woli. Nie widzi mi sie bicia lvlu wykorzystujac impy, golemy i elementale. O_o Ewentualnie wybral bym warra (warrior = wojownik), bo silny i w ogole.

P.S. Ale i tak polecam grac na RIVERZE.
Naimad jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-18-2006, 02:40   aaa#7 (permalink)
Explorer

Fear

z tego cow wiem od znajomkow co graja na globalu (jeje dolacze do nich na poczatku lipca) to sporo osob gra druidem i jest to naprawde mocna klasa (ja tez gram druidem co prawda na razie na priwach i potwierdzam)
Prawda jest taka ze kazda klasa moze byc mozna jeli nauczysz sie wpleni wykorzystywac.
Fear jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-18-2006, 11:18   aaa#8 (permalink)
Explorer

DarkDevil

Hmm,druid powiadasz.Według mnie drut to to taka klasa hybrydowa.Może on od biedy służyć za main healera w grupie.Wiele osób gra nim jak warriorem w "bear form" i jak roguem w "cat form".Dobry gracz potrafi wykorzystać "wielozadaniowość" druida ale wymaga to trochę wiedzy(kiedy przełączać formy etc).
Ludzie często biorą druida do party ale nadaje się też całkiem dobrze do grania "solo"(no do grindowania).Niestety nie ma on możliwości wskrzeszania więc w instancjach ograniczeni jesteśmy do patrzenia na paski zdrowia innych i leczenia w miarę potrzeby.
W pvp według mnie sprawdza się już doużo lepiej niż w grupach.Bez problemu może on zabić maga tego samego lvl używając tylko "moonfire" (potężny DOT-damage over time) i healingu.Mag zadaje więcej DPS(demage per second) ale nie ma jak się leczyć więc papa.

Szkoda tylko,że wybór rasy jest bardzo ograniczony.Możemy tylko wybrać albo Taurena albo Nocnego Elfa.

Ps.fear-przestań spamować forum.

[size=9px][ Dodano: 2006-06-18, 11:32 ][/size]
Cytat:
Ja polecam szczegolnie rogue jesli juz piszemy o Humanie
DO rogue najlepiej pasuje Dwarf,Night Elf,Troll i Tauren według mnie.
Tak w ogóle to ta klasa sprawdza się chyba tylko w PVP.W grupie jesteś praktycznie nieprzydatny ,bo niby co miałbyś tam robić(no może oprócz otwierania zamkniętych skrzynek)?Main tankiem jest warrior ,więc to ,że rogue zadaje potężne DPS schodzi na dalszy plan.Bo co z tegop ,że na 60 lvl można zadać nim 2 000 dmg skoro głównie to sie wykorzysta w walkach pvp.
Poza tym gra,tą klasą jest bardzo intensywna bo opiera się głównie na "combosach" co czyni gę bardz szybką w odróżnieniu np pd Paladyna gdzie można prawie usnąć .
Wielu uważa ludzi grającymi tą klasą za noobów.To ze względu na to ,że nie mogę rozwalić rogue w pvp oraz jego słynne ataki z ukrycia.

Trochę się rozpisałem.Kończę te wywody.Grajcie tą klasą która wam pasuje i która odzwierciedla wasz styl grania.
DarkDevil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-18-2006, 12:49   aaa#9 (permalink)
Explorer

Angel

Cytat:
PvP (gracz kontra gracz) rozgrywka stawia nacisk na walkę z wrogą frakcją. Uczestnicząc w rozgrywkach na battlegroundzie oraz zabijając wroga dostajemy pts. Za określoną liczbę pts możemy zakupić u tkzw. honor vendorów itemy, które urozmaicą rozgrywkę, również pomogą nam dązyć do miana najwyższej rangi czyli Grand Marshala/High Warlorda. Ja jestem zwolennikiem tej rozgrywki, gdyż jaką daje satysfakcję zabijanie bezmyślnego tworu komputera :wink: Minusem tego trybu jest to, że niekiedy robiąc questy itp. napada nas wróg w postaci gracza i przeszkadza w wykonaniu w/w celu.
Najbardziej irytujące jest własnie jak robisz questy czy grindujesz a tu ci kolo przykładowo macem ragnarosa między oczy wali Jak jesteś roguem to nie będziesz miał większych problemów.Zabijach go i wracasz do questa.Gorzej jeśli masz inną klasę a dodatkowo gostek zrobi tzw "corpsecamp" czyli czeka aż wrócisz do ciała i znowu cię ubije

Odpowiedź chyba nasuwa się sama.Grajmy roguem Trzeba tylko mieć dobrą myszkę bo od ciągłego kliknia do combosów można połamac nie tylko palce.Serio!

Cytat:
Wielu uważa ludzi grającymi tą klasą za noobów.To ze względu na to ,że nie mogę rozwalić rogue w pvp oraz jego słynne ataki z ukrycia.
Podziwiam głupotę takowych.To tak jakby powiedzieć,że shaman jest do bani bo ma totemy i to lamerstwo grać nim.
Niezależnie jaką się gra klasą,jeśli się zrobi odpowiedni użytek z itemów i ma się jakieś pojęcie o mechanice gry to nie ma żadnego problemu z grą nawet warlockiem,który uważany jest za najtrudniejszą klasę do gry.

Dziękuję za uwagę.

[size=9px][ Dodano: 2006-06-18, 12:51 ][/size]
Ps.Ciekawe ile razy użyłem w tym poście słowa "gra" :P
Angel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-18-2006, 13:42   aaa#10 (permalink)
Explorer

Michufuego
Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Michufuego

Musze odwołac sie do kilku kwestji...

DD nie ma Taurena rouge (chyba kazdy wie dlaczego ) wszystkie klasy oprocz taurenow moga byc rouge. Czemu rouge jest potrzebny w party. Właśnie dlatego ze zadaje duze DPS. Co prawda mag jest do tego lepszy bo atqakuje z dystansu i nie moze przejac na siebie moba. Ale rouge dzieki wszelkiemu rodzaju osłabieniom i truciznom moze wiele zdziałać na niekozysc moba.

Co do szamana. Jest to bardzo ... "prosta" klasa. Dzieki totemom moze sie wydać niemal niezniszczalny w pve ale do pvp jest raczej słaby (totemy niewiele daja w walce z np pirestem ale war niema szans prze heal) Jest kolejna rzecz która spycha szamana na dalszy tor. Niedziałajace na privie zaklinanie broni (nie wiem jak to jest na nowych emu ale ostatnio niedzialalo) przez to szaman zamienia sie niemal w druida bez form i pozostaje ze słabymi spelami, nieciekawym healem i tarcza (która jest niesamowicie przydatna w przypadku gdy pada tank na czas wskrzeszenia mamy 75% na blok)

Inne kalsy dystansowe jak Mag i Lock wymagaja rozmyslnegop kozystania z dostepnejh many (nie zaleznie od tego ile mamy spir zawsze mana sie skonczy w najmniej odpowiednim momecie) Tu tez wazna jest ucieczka, która jest ułatwiona na pricvie bo nie trzeba byc przodem do przeciwnika zeby rzucic spela (bug powoli jest naprawiany)

Jak dla mnie najwazniejsze jest to aby wybrac klase najbardziej odpowiadajaca do stylu gry (PvE PvP czy party) reszta jakos pojdzie... A i jeszcze jedno nie porzucać postaci po kilku lvl tylko dobic 60 bo wtedy po wyprobowaniu wszystkich napewno sie nbie zdecydujecie która najlepsza :P
Michufuego jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania